Głowa wysunięta do przodu- jak ją skorygować?

przez | 26 maja, 2020

Głowa wysunięta do przodu to wada postawy.

W fizjoterapii taką wadę nazywamy głową w protrakcji. A w języku potocznym mówi się o „żółwiej szyi” lub „zapuszczaniu żurawia”. Chodzi o sytuację, w której twojej głowa jest „nauczona” przebywania w pozycji wysunięcia do przodu.

Dlaczego nauczona? Bo postawa ciała jest nawykiem ruchowym- czyli czymś, czego jesteś w stanie się wyuczyć. Niestety możesz nauczyć się też błędnej postawy. Ale dobra wiadomość jest taka, że błędna postawę można skorygować.

Zanim zaproszę Cię do obejrzenia nagrania o tym, co MOŻESZ zrobić samodzielnie żeby poprawić swoją postawę, spójrz proszę na schemat poniżej.

 

 

głowa w protrakcji

Chodzi o to, że głowa w protrakcji to nie jest problem tylko estetyczny. Niestety takie ustawienie może wywołać u Ciebie szereg dolegliwości: od bóli głowy, po drętwienia rąk i problemy ze wzrokiem. Dlatego warto jak najszybciej zacząć działać i poświęcić chociaż 10 minut dziennie żeby poprawić stan swojego zdrowia. Do tego Cię zachęcam z całego serca! 🙂 

Co robić dowiesz się z nagrania: 

Jedna myśl nt. „Głowa wysunięta do przodu- jak ją skorygować?

  1. Grażyna

    prawy bark wyżej, skrócona lewa strona, głowa w protrakcji,pogłębiona kifoza piersiowa, zniesiona lordoza lędżwiowa. Napięte mięśnie karku i prostownik grzbietu w odcinku lędżwiowym.Ograniczenie ruchomości kręgosłupa w każdym kierunku,najbardziej w odcinku piersiowym. Test Laseguea ujemny.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.